Início » Rodičovství » 10 dětských jmen inspirovaných slavnými umělci

10 dětských jmen inspirovaných slavnými umělci

Výběr ideální přezdívka pro vaše novorozeně může být ohromující úkol. Existuje moře možností , od tradičních po moderní, od běžných po jedinečné.

Někteří rodiče čerpají inspiraci z přírody, jiní se mohou inspirovat svým dědictvím nebo oblíbenou literaturou. Uvažovali jste však někdy o tom, že byste se ze stránek dějin umění?

Vždyť co může být inspirativnějšího než jména nejslavnějších světových malířů, sochařů a fotografů?

Tito slavní umělci, od impresionistů po modernisty, se nesmazatelně zapsali do kultury a jejich jména by mohla být ideální pro vaše malé mistrovské dílo.

Jména inspirovaná ikonickými malíři

Monet , pojmenovaný po slavném francouzském impresionistickém malíři Claudu Monetovi, je jedinečnou a elegantní volbou pro holčičku.

Pak je tu Raphael , krásné jméno pro chlapce, inspirované italským renesančním malířem.

Pokud dáváte přednost holandským umělcům, můžete zvážit Rembrandt nebo Vermeer , zatímco příznivce španělského umění možná přilákají Picasso .

Přečtěte si také  Jaké jsou nejčastější obavy dětí?

Obrácení do světa sochařství, Michelangelo inspirovaný italským renesančním sochařem by mohl být pro chlapce nápaditou volbou.

Pro holčičku zvažte Camille inspirovaná francouzským sochařem Camillem Claudelem. A pokud hledáte něco opravdu jedinečného, proč nezvážit možnost Calder , podle amerického sochaře Alexandra Caldera?

Jména vyvolaná geniálními fotografy

Pokud je vaším stylem spíše fotografování, můžete se inspirovat slavnými fotografy. Ansel pojmenovaný po americkém krajinářském fotografovi Anselovi Adamsovi je pro chlapce dobrou volbou.

Zatím, Dorothea , inspirovaná americkou dokumentární fotografkou Dorotheou Lange, je elegantní a nadčasovou volbou pro dívku.

Jména ovlivněná moderními umělci

Moderní umění nabízí nepřeberné množství jedinečných a kreativních jmen. Vezměte si Kahlo , podle ikonické mexické umělkyně Fridy Kahlo, nebo Warhol , inspirovaný americkým popovým umělcem Andym Warholem.

K dispozici je také Pollock , pojmenovaný po americkém abstraktním expresionistickém malíři Jacksonu Pollockovi.

Přečtěte si také  Přestaňte si vyčítat, že si nechcete hrát se svým dítětem - je to v pořádku!

Jména průkopnických umělkyň

Nakonec nezapomeňte na úžasné ženy, které zanechaly stopu v dějinách umění. Jména jako např. Georgia podle americké malířky Georgie O’Keeffe a Frida , podle Fridy Kahlo, jsou krásnou poctou těmto průkopnickým umělcům.

Tato dětská jména inspirovaná umělci jsou nejen jedinečná a elegantní, ale také vzdávají hold některým z nejkreativnějších mozků v historii.

Ať už jste milovníci umění, nebo jen hledáte jméno s bohatým kulturním dědictvím, tato jména stojí za zvážení. A pokud vás tento seznam inspiroval, neváhejte se o něj podělit na sociálních sítích. Kdo ví? Možná inspirujete další budoucí rodiče při hledání dokonalého jména pro dítě.

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!