Início » Zahrada » 10 nejlepších vytrvalých rostlin pro ohromující květy rok co rok!

10 nejlepších vytrvalých rostlin pro ohromující květy rok co rok!

Pokud jste nadšenci do zahradnictví, jako já, nic se nevyrovná radosti z toho, že vaše kvetoucí rostliny rok co rok nádherně kvetou. Zdá se, jako by se veškerá něžná péče a péče, kterou do naší zahrady investujeme, vyplatila pokaždé, když zahlédneme novou květinu nebo čerstvé zelené listy. Pro ostřílené zahrádkáře nebo začátečníky je výběr správných rostlin nezbytný pro zajištění živé a dlouhotrvající zahrady.

Zde se tedy podělím o deset kvetoucích vytrvalých rostlin, které po zasazení zaručí ohromující zobrazení rok co rok.

1. Pivoňky

Pivoňky jsou staromódní oblíbené mezi zahradníky. Tyto velkolepé květiny jsou k dispozici v nesčetných barvách, od růžové po bílou, a mají velké, působivé květy. Obvykle rostou mezi 1 až 3 stopami a nejlépe fungují na plném slunci. Pivoňky zasaďte na podzim, alespoň 6 týdnů před zamrznutím země, a budete odměněni květy od konce jara do začátku léta. Už jste zažili květy pivoněk na vaší zahradě?

2. Denivky

Denivky jsou bezstarostné rostliny, kterým se daří téměř za jakýchkoliv podmínek. Představují různé barvy a nejlepší na tom je, že mohou kvést od pozdního jara až do podzimu, v závislosti na odrůdě. Obvykle rostou 1 až 4 stopy a nejlépe fungují na plném slunci. Denivky lze sázet na jaře nebo na podzim. Užíváte si pohodlí rostliny, která snáší různé podmínky?

Přečtěte si také  Využijte kouzlo zimy s těmito 7 nápady na balkonovou zahradu – proměňte svůj venkovní prostor na útulné celoroční útočiště!

3. Chryzantéma: známá jako maminky

Tyto květy připomínající bambuli kvetou od konce léta do podzimu a dodávají nával barvy, když mnoho jiných květin bledne. Velikosti se liší od kompaktních, trpasličích odrůd, které rostou 1 až 3 stopy na výšku, až po větší typy, které mohou dosáhnout až 5 stop. Preferují plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Zkuste zasadit chryzantémy brzy na jaře. Uvažovali jste o nich pro vaši podzimní zahradu?

4. Třapatka

Třapatky jsou oblíbené pro jejich dlouhotrvající a zářivé květy. Tyto odolné rostliny obvykle dorůstají výšky 2 až 5 stop a kvetou od léta až do prvního podzimního mrazu. Dávají přednost plnému slunci před částečným stínem a snášejí i sucho. Třapatka, nejlépe zasazená na podzim nebo na jaře, je významným doplňkem vaší zahrady. Jakou barvu třapatky byste preferovali na své zahradě?

5. Rostliny astilby

Rostliny Astilbe nesou chocholy květů v různých odstínech v kombinaci s listy podobnými kapradí. Kvetou od konce jara do léta a milují stinná místa na zahradě. Obvykle rostou od 1 do 6 stop, v závislosti na odrůdě. Nejlépe se vysazují na jaře. Nebyly by tyto stínomilné rostliny ideální do chladnějšího koutu vaší zahrady?

Přečtěte si také  Věčná zelenina, kterou lze zasadit jednou a sklízet po mnoho let.

6. Kosatce

Kosatce jsou oblíbené pro svůj jedinečný tvar květů a nápadné barvy. Daří se jim na slunných místech a preferují dobře odvodněnou půdu. V závislosti na odrůdě dorůstají do výšky 1 až 3 stop a kvetou koncem jara až začátkem léta. Pro dosažení nejlepších výsledků je vysaďte v létě nebo na podzim. Jaký je váš oblíbený typ duhovky?

7. Sedumy

Sedums jsou sukulentní rostliny, které od konce léta do podzimu nabízejí atraktivní shluky růžových, červených nebo žlutých květů. Jsou skvělé do suchých podmínek a daří se jim na plném slunci. Obvykle dorůstají do výšky 1 až 3 stop. Nejlepší doba pro jejich výsadbu je na jaře nebo na podzim. Nebyly by dobrým doplňkem vaší zahrady, zvláště v sušších obdobích?

8. Shasta sedmikráska

Tyto odrůdy sedmikrásky jsou klasické trvalky s čistě bílými okvětními lístky obklopujícími žluté oko. Kvetou od začátku do konce léta a jsou odolné vůči jelenům. Obecně rostou na slunném místě do výšky 2 až 3 stop. Zasaďte je na jaře nebo na podzim. Myslíte si, že by tyto klidné bílé květy doplnily estetiku vaší zahrady?

Přečtěte si také  Chyby, které vaše pokojové rostliny zaručeně zahubí!

9. Lupin: s jejich tyčícími se věžemi

Vlčí bob se svými tyčícími se rozkvetlými věžemi působí v zahradě dramaticky. Dávají přednost chladnějšímu klimatu a plnému slunci před částečným stínem. Obvykle rostou mezi 1 až 4 stopami a kvetou na jaře až začátkem léta. Lupiny by měly být vysévány na podzim nebo koncem zimy. Co takhle přidat do vaší zahrady nějakou výškovou variaci s těmito kráskami?

10. Hosta: často oslavováni pro svou zeleň

Zatímco hostas jsou často oslavovány pro své listy, jejich květiny by neměly být přehlíženy. Kvetou koncem léta fialovými nebo bílými květy a milují stinná místa. Obvykle rostou mezi 1 až 3 stopami. Zasaďte je na jaře nebo na podzim. Uvažovali byste o přidání hostas pro jejich působivé listy a květy pozdního léta?

<

Investice do trvalek je jako dar, který se ve světě zahradnictví neustále rozdává. Jsou chytrou volbou pro udržitelný život a poskytují rok co rok krásu a radost. Jste tedy připraveni naplnit svou zahradu těmito trvalými požitky a být svědky kouzla přírody rozvíjejícího se na vašem vlastním dvorku?

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!