Início » Zahrada » 4 tipy pro vyvýšený zahradní záhon

4 tipy pro vyvýšený zahradní záhon

Snili jste někdy o vlastním vyvýšeném zahradním záhonu, ale nevíte, kde začít? Tak to jste na správném místě!

V tomto článku vás provedeme krok za krokem při vytváření dokonalého vyvýšeného zahradního záhonu.

Ale nebojte se! Zjednodušíme to pro vás a dokonce navrhneme některé z nejlepších možností, které je třeba zvážit . Pohodlně se tedy usaďte, uvolněte se a nechte nás, abychom vám pomohli začít vaši zahradnickou cestu.

Jsme nadšeni, že jste se k nám dostali, a jsme přesvědčeni, že vám naše tipy pomohou vytvořit úžasný vyvýšený zahradní záhon, který vám budou sousedé závidět. Ponořme se do toho!

Výběr správného materiálu pro vyvýšený zahradní záhon

Při stavbě vyvýšeného zahradního záhonu může mít zvolený materiál významný vliv.

Materiálů je celá řada, od dřeva, přes kámen až po kov; je však nezbytné rozhodnout se pro něco. trvanlivé a odolné vůči povětrnostním vlivům .

Přečtěte si také  10 nejlepších vytrvalých rostlin pro ohromující květy rok co rok!

Oblíbenou volbou je neošetřené cedrové dřevo , které je ceněno pro svou přirozenou odolnost vůči hnilobě. Je například známo, že cedrové dřevo vydrží dlouhá léta bez jakéhokoli ošetření, takže je pro toto venkovní použití ideální.

U vyvýšených zahradních záhonů záleží na velikosti a výšce

Dále zvažte velikost a výšku zahradního záhonu. V ideálním případě by vyvýšený záhon měl mít přibližně čtyři metry široký – Tato šířka umožňuje pohodlný přístup do středu z obou stran.

Co se týče výšky, snažte se, abyste měli alespoň šest až dvanáct palců . Pokud se raději příliš neohýbáte, můžete si zvolit vyšší postel.

Zajištění dobrého odvodnění zahradního záhonu

Jednou z výhod vyvýšených zahradních záhonů je jejich vynikající odvodnění ve srovnání s tradičními záhony v zemi. Tento efekt však můžete ještě zvýšit.

Zvažte možnost vrstvení dna záhonu hrubým kamenem nebo štěrkem před přidáním zeminy.

Přečtěte si také  Objevte výhody průhledných květináčů pro vaše rostliny a řízky!

Vytvoříte tak zásobárnu přebytečné vody, která zabrání přemokření půdy a podpoří zdravější růst rostlin.

@scarletoakhomes

2. část našeho projektu soukromé zahrady: stavba vyvýšených záhonů!! #homeimprovement #outdoorliving #diyprojects #diygarden #gardenproject #raisedbed #howto #exterior

Pampelišky (zpomalené + reverb) – Ruth B. & zrychlené + zpomalené

Výběr správné půdy pro váš zahradní záhon

Nakonec záhon naplňte bohatou a úrodnou půdou. Dobré je použít směs jeden díl kompostu nebo kompostovaného hnoje, jeden díl ornice a jeden díl hrubého písku nebo rašelinového mechu. .

Tato směs vyživí vaše rostliny a zároveň zajistí správnou drenáž. Například kompost dodává živiny, ornice dodává strukturu a písek nebo rašelinový mech pomáhá při odvodňování.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohly na cestě k vytvoření dokonalého vyvýšeného zahradního záhonu.

Pokud vám tento článek přišel užitečný, neváhejte a sdílet na svých sociálních sítích . Budeme rádi, když nám napíšete – pomohl vám tento článek při vytváření vyvýšeného zahradního záhonu?

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!