Início » Rodičovství » 4 věci, kterých se vyvarujte, když se vaše dítě bojí !

4 věci, kterých se vyvarujte, když se vaše dítě bojí !

Je normální, že děti zažívají strach, ale pro nás jako rodiče může být obtížné vědět, jak jim pomoci. Pokud se vaše dítě bojí, je důležité si zapamatovat tyto čtyři věci, které byste neměli dělat.

Přečtěte si další informace o tom, proč není užitečné s dítětem domlouvat pomocí hotových vět, nutit ho, aby se postavilo svému strachu, násobit varování před nebezpečím, které si nedokáže představit, nebo mu říkat, aby neplakalo.

Budeme také diskutovat o tom, proč je strach pro děti normálním stavem.

Odmítněte jejich pocity

Když se dítě bojí, nejhorší, co můžete udělat, je odmítnout jeho pocity. Lepší je naslouchat tomu, co říkají, a snažit se pochopit, proč se cítí vyděšené.

Uznejte, že jejich obavy jsou skutečné, a potvrďte je, i když si nemyslíte, že situace je tak špatná, jak si ji představují.

Přečtěte si také  10 dětských jmen inspirovaných slavnými umělci

Když dítěti ukážete, že mu rozumíte a záleží vám na tom, jak se cítí, pomůže mu to cítit se bezpečněji a sebejistěji.

Nutit dítě, aby se postavilo svému strachu

Nutit dítě, aby se postavilo svému strachu tváří v tvář, není nejlepší způsob, jak mu pomoci překonat strach. I když se vaše dítě bojí, nutit ho, aby se mu postavilo, ho může jen více znepokojovat a frustrovat.

Místo toho, snažte se dítě povzbudit, aby dělalo malé kroky k překonání svého strachu. .

Promluvte si s nimi o způsobech, jak by si mohli procvičit čelení svému strachu v bezpečném prostředí, například čtením příběhů o postavách, které úspěšně překonaly podobný strach.

Pomůžete jim pochopit, že jejich strach je normální a dá se zvládnout, což bude mnohem účinnější než snaha donutit je postavit se mu čelem.

Přečtěte si také  Proč moje dítě plive a co mám dělat?

Co dělat: Podpořte své dítě, aby vyjádřilo své pocity.

Je pochopitelné, že chcete své dítě utěšit tím, že mu řeknete, aby neplakalo, ale to může být kontraproduktivní. Místo toho jim poskytněte bezpečný prostor pro vyjádření jejich pocitů.

Dejte dítěti najevo, že je v pořádku mít strach a že je také v pořádku plakat. Ujistit je, že i když se bojí, jste tu pro ně, abyste je podpořili a ochránili, může být velmi užitečné.

Strach je u dětí normální stav

Je zcela normální, že se děti bojí, zejména když se setkají s něčím novým nebo neznámým. Strach může vyvolat mnoho různých věcí, například tma, hlasité zvuky, samota nebo i nová situace.

Děti často využívají svou představivost k vytváření příběhů a scénářů, které mohou vést k pocitu strachu. Jako dospělí si musíme uvědomit, že strach je normální součástí dětství, a snažit se jejich pocity neodmítat.

Přečtěte si také  Pomozte svému stydlivému nebo nejistému dítěti těmito tipy, jak v něm uvolnit odvahu. Máš to mít!

Líbil se vám tento článek? Pokud ano, proč se o něj nepodělit se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích, nebo jim ho dokonce poslat e-mailem? Je to skvělý způsob, jak šířit informace a vyjádřit podporu tomuto obsahu. Děkujeme za přečtení!

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!