Início » Zahrada » Chyby, které vaše pokojové rostliny zaručeně zahubí!

Chyby, které vaše pokojové rostliny zaručeně zahubí!

Pokojové rostliny mohou vašemu domovu dodat atmosféru a barvy, ale pokud se o ně nebudete dobře starat, můžete je nechtěně zabít. Naštěstí stačí dodržovat několik jednoduchý tipy , můžete se vyhnout fatálním chybám, které by je mohly zabít. V tomto článku se s vámi podělíme o několik tipů jak pečovat o pokojové rostliny a vyvarovat se těchto fatálních chyb.

Příliš časté zalévání

Příliš časté zalévání rostlin je jednou z nejčastějších chyb začínajících zahradníků. Příliš mnoho vody může rostlinám způsobit problémy s kořeny, což má negativní důsledky pro jejich zdraví. Kořeny hnijí, pokud jsou neustále mokré, a v důsledku toho již nemohou přijímat živiny potřebné pro růst a kvetení. . Jedním z řešení je instalace automatického zavlažovacího systému, který zavlažuje v pravidelných intervalech, nikoli každý den nebo několikrát denně. Důležité je také pravidelně kontrolovat, zda je půda stále vlhká, nebo ne.

Přečtěte si také  Prořezávání hortenzií, azalek a kaliny: Nejlepší čas a tipy

Nevhodné hnojivo

Když chcete pěstovat rostlinu, je nutné jí poskytnout hnojivo. hnojivo přizpůsobené jeho potřebám. Příliš mnoho nebo příliš málo hnojiva může rostlinu vážně poškodit. Proto je tak důležité znát různé druhy a dávky hnojiv, které je třeba používat. Příliš mnoho hnojiva může způsobit hromadění minerálních solí v půdě, což vede k poškození kořenů a listů. Navíc pokud rostlina dostává příliš mnoho dusíku, může vytvářet více zelené hmoty, ale žádné květy ani plody. Správnou dávku hnojiva naleznete na obalu výrobku nebo u zahradního specialisty.

Nedostatek světla

Nedostatek světla je důležitým faktorem, který může vést k poškození rostlin. Pokud rostliny nemají dostatek světla, nejsou schopny produkovat organické sloučeniny, které potřebují k růstu a přežití, a proto mohou rychle odumřít. Rostliny‘ požadavky na světlo se liší v závislosti na druhu. Některé jsou lépe přizpůsobeny tmavým podmínkám, zatímco jiné potřebují světlejší prostředí. Aby rostliny netrpěly nedostatkem světla, je důležité zajistit jim v případě potřeby dostatek přirozeného i umělého světla. Například rostliny, které mají rády stinná místa, nepotřebují tolik světla jako ty, kterým vyhovují světlejší místa. Abyste rostlinám zajistili dostatek přirozeného světla, můžete :

  • Umístěte rostliny v blízkosti oken nebo zdrojů přirozeného světla.
  • Pravidelně roztahujte závěsy, aby se k rostlinám dostalo sluneční světlo.
  • Nepoužívejte žaluzie, které blokují světlo.
  • Pokud je přirozené světlo nedostatečné, nainstalujte specializované lampy.
Přečtěte si také  Sběr a výsev semen v září: Průvodce snadnou podzimní zahradou

Špatné větrání

Dobré větrání je pro zdraví rostlin zásadní. Když rostliny nemají dostatek vzduchu, jejich listy ochabují a žloutnou, protože se jim trpí nedostatkem kyslíku. Kromě toho může nedostatek kyslíku vést k nedostatečné produkce živin a vitamínů. Abyste tomu předešli, je důležité zajistit rostlinám dostatek světla a čerstvého vzduchu pravidelným přemisťováním nebo umístěním v blízkosti otevřeného okna. Kromě toho mohou k udržení dostatečné cirkulace vzduchu přispět ventilátory. Zahradničení není tak jednoduché, jak se zdá, a může být dokonce skutečnou výzvou. Vyvarujete-li se fatálních chyb uvedených v tomto článku, bude váš domov plný svěžími rostlinami které vás budou těšit po mnoho let.

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!