Início » Zprávy » Jak utěšit psa během bouřky

Jak utěšit psa během bouřky

Jako majitelé domácích zvířat chápeme, že bouřky mohou být pro naše milované psy děsivé.

I když možná nejsme schopni zcela odstranit jejich strach, můžeme udělat některé věci, které jim pomohou uklidnit je během tohoto znepokojivého období.

V tomto článku se budeme zabývat některými tipy pro majitele domácích zvířat, jak utěšit psa během bouřky. Doufáme, že tento článek vám a vašemu štěněti pomůže bouřku společně přečkat.

Pochopte strach vašeho psa z bouřky

Když přijde bouřka, je důležité, aby majitelé zvířat pochopili, proč se jejich pes může bát. Bouřky jsou jednou z nejčastějších příčin strachu u psů.

Ten se může projevovat v různých formách, od třesu a lpění až po pokusy o útěk nebo schovávání. . Existují různé teorie, proč se psi tohoto strachu bojí.

Jednou z nich je, že jsou citliví na změny barometrického tlaku, které bouřky přinášejí, jinou je, že se bojí hlasitých zvuků, které hrom vydává.

Přečtěte si také  Vizuální výzva: Najděte dudlík dítěte do 15 sekund, pokud jste dobrý pozorovatel. Zvládnete tuto výzvu?

Je důležité, aby si majitelé zvířat uvědomili, že jejich psi mají fobii z bouřky, a mohli tak podniknout vhodné kroky, které jim pomohou je uklidnit a ochránit.

Připravte se na bouřky předem

Je důležité připravit se na blížící se bouřky s předstihem. Můžete začít tím, že budete mít v blízkosti oblíbené předměty vašeho domácího mazlíčka, jako jsou deky nebo hračky.

Může také pomoci poskytnout zvířeti bezpečný prostor pomocí předmětů, jako je uzavřený pelíšek nebo přepravka. Můžete také použít uklidňující přípravky, jako jsou feromony nebo doplňky stravy, které pomáhají zmírnit úzkost.

Poskytnutí těchto věcí před bouří pomůže vašemu zvířeti cítit se během bouře pohodlněji a bezpečněji.

Kromě toho můžete použít sluchátka s potlačením hluku nebo přístroje s bílým šumem, které tlumí zvuk hromu.

Pokud tyto kroky podniknete s předstihem, můžete snížit strach svého domácího mazlíčka a zajistit, aby se během bouřky cítil bezpečněji.

Vytvořte pro svého psa bezpečný prostor

Vytvoření bezpečného prostoru pro vašeho psa může pomoci snížit jeho strach z bouřky.

Přečtěte si také  Vizuální test: Chcete prokázat své pozorovací schopnosti? Najděte pandu na obrázku za méně než 12 sekund!

Váš mazlíček už možná má místo, kam rád chodí, když se bojí. , pokuste se tedy vytvořit podobné prostředí. Ujistěte se, že je toto místo pohodlné a bezpečné, například pelíšek nebo přepravka pro domácího mazlíčka.

Pokud zvíře nemá vyhrazený prostor, můžete mu poskytnout takový, který je tichý, daleko od oken a má dostatek přikrývek.

Pokud je vaše zvíře obzvláště vystrašené, použijte tzv. bílý šum nebo ventilátor, který pomůže přehlušit zvuk hromu. .

Důležité je také poskytnout vašemu mazlíčkovi hračky a žvýkací kosti, které ho zaměstnají. To jim poskytne odreagování jejich energie a může jim to pomoci odvést pozornost od zvuků venku.

Používejte uklidňující strategie během bouřky

Když udeří bouřka, je přirozené, že chcete udělat něco, co by vašeho psa uklidnilo.

Během bouřky můžete svému štěněti pomoci zůstat v klidu tím, že mu poskytnete uklidnění v podobě fyzického doteku a uklidňujících slov.

Přečtěte si také  Odhalení nejzazšího tajemství, jak zůstat v posteli v chladných zimních měsících útulný

Mluvte klidným, tichým hlasem a jemně a rytmicky hladte štěně. Můžete také použít oblíbenou hračku nebo pamlsek, abyste psa rozptýlili a zaměstnali.

Pokud je vaše štěně stále úzkostné, zkuste ho umístit do jeho bezpečného prostoru a zůstaňte s ním, dokud bouře nepřejde. Je také důležité, abyste během bouřky zůstali klidní, protože psi vycítí, když je majitel úzkostný, a budou si z něj brát příznaky.

Pokud se vám čtení tohoto článku líbilo, pomozte nám oslovit širší publikum jeho sdílením na svých účtech sociálních médií nebo prostřednictvím e-mailu.

Sdílení našich článků s ostatními je neocenitelným způsobem podpory našich webových stránek a šíření cenných znalostí.

Šířením takových článků můžeme zvýšit dosah našich webových stránek a oslovit větší počet lidí, kteří mohou mít z našeho obsahu prospěch.

Kromě toho nám to také pomáhá budovat větší online přítomnost, přilákat více čtenářů a udržet náš obsah viditelný po delší dobu.

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!