Início » Rodičovství » Jaké jsou nejčastější obavy dětí?

Jaké jsou nejčastější obavy dětí?

Je přirozené, že se děti bojí různých věcí, a existují určité obavy, které jsou u nich běžné.

Mnoho dětí se například bojí příšer, tmy, vody, smrti a klaunů. V tomto článku se budeme zabývat těmito běžnými strachy a důvody, proč mohou existovat.

Strach z příšer

Strach z příšer je strach, který sdílí mnoho dětí. Může se projevovat různými způsoby, od strachu ze tmy až po strach ze stínů a neznámých zvuků.

I když se tento strach může zdát iracionální, je důležité si uvědomit, že je normální součástí dětství. Dobrým způsobem, jak dětem pomoci překonat strach z příšer, je např. otevřeně s nimi o tom mluvit a ujistit je, že příšery neexistují.

Ke zklidnění jejich obav může přispět i promítání obrázků nebo filmů s přátelskými příšerami.

Strach ze tmy

Strach ze tmy je jedním z nejčastějších strachů u dětí. Je to univerzální strach, který sdílejí děti na celém světě bez ohledu na jejich kulturu nebo původ.

Přečtěte si také  Zvyšte potenciál svého nesmělého dítěte!

Ačkoli je pro děti přirozené bát se tmy, je důležité si uvědomit, že tento strach je normální a není třeba se za něj stydět.

Rodiče mohou svým dětem pomoci překonat strach tím, že s nimi o něm budou mluvit, ujistí je, že jsou v bezpečí, a vysvětlí jim, co mohou dělat, pokud se někdy budou bát.

Strach z vody

Voda může být pro děti děsivá. Často je hluboká a temná, což může nahánět strach, a pocit ponoření může být neznámý.

Naučit se plavat a získat pohodlí ve vodě vyžaduje čas a trpělivost. Rodiče mohou svým dětem pomoci tím, že je budou s vodou seznamovat postupně a udělají z toho zábavný zážitek.

Strach ze smrti

Je normální, že děti mají určité obavy, a jedním z nejčastějších strachů u dětí je strach ze smrti. Tento strach je obvykle důsledkem neznámého, protože děti nemusí rozumět smrti samotné ani tomu, co přijde po ní.

Přečtěte si také  4 věci, kterých se vyvarujte, když se vaše dítě bojí !

Rodiče mohou svým dětem pomoci tento strach zvládnout tím, že s nimi o něm budou otevřeně a upřímně hovořit a pomohou jim pochopit, že smrt je přirozenou součástí života.

Vysvětlit jim, že všichni nakonec zemřeme, ale že život stále stojí za to žít a přijmout, může být pro dítě uklidňující.

Strach z klaunů

Coulrophobia, strach z klaunů, je běžný strach u dětí i dospělých. Klauni mohou být vnímáni jako děsiví díky svým přehnaným rysům v obličeji a pestrobarevnému oblečení.

. Není neobvyklé, že se děti cítí nepříjemně, když vidí klauny ve svém okolí. Abychom jim pomohli strach překonat, je důležité s nimi mluvit a ujistit je, že klauni nejsou nebezpeční a mohou být dokonce docela zábavní.

Pokud se vám tento článek líbil, pomozte nám ho šířit a sdílejte ho se svými přáteli! Můžete jej snadno sdílet na sociálních sítích nebo poslat e-mailem. Děkujeme vám za podporu!

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!