Início » Rodičovství » Pomozte svému stydlivému nebo nejistému dítěti těmito tipy, jak v něm uvolnit odvahu. Máš to mít!

Pomozte svému stydlivému nebo nejistému dítěti těmito tipy, jak v něm uvolnit odvahu. Máš to mít!

Snažíte se pomoci svému plachému nebo nejistému dítěti, aby se stalo odolnějším? Může to být obtížné, ale není to nemožné!

Budování odvahy je něco, co lze rozvíjet, a pomocí správných strategií můžete svému dítěti pomoci, aby si bylo jistější a jistější samo sebou.

V tomto článku prozkoumáme několik jednoduchých, ale účinných technik, které pomohou dětem všech věkových kategorií budovat odvahu a rozvíjet odolnost a odvahu.

Porozumění odolnosti a odvaze

Přirozeným lidským instinktem je vyhýbat se riziku a nepohodlí. Pro plaché a/nebo nejisté děti může být proto obtížné rozvíjet odvahu a odolnost.

Budování odolnosti a odvahy umožňuje jednotlivcům překonávat výzvy a být v životě úspěšnější.

Aby rodiče pomohli plachým a/nebo nejistým dětem rozvíjet odolnost a odvahu, mohou se aktivně zapojit do vytváření aktivit, které podporují zdravé riskování.

Účinnými strategiemi pro budování odvahy jsou podpora pozitivního sebehodnocení, výuka dovedností řešení problémů, stanovování realistických cílů a poskytování smysluplných odměn.

Kromě toho, poskytování emocionální podpory a chválení úspěchů může dětem pomoci vybudovat si sebedůvěru ve vlastní schopnosti. Přínosné může být také věnování času vysvětlování významu odolnosti a odvahy.

Přečtěte si také  10 nejlepších unisex jmen pro vaše dítě

Podpora stydlivého a/nebo nejistého dítěte

Budování odvahy u plachých a/nebo nejistých dětí je klíčem k tomu, aby se u nich rozvinula odolnost a odvaha.

Je důležité, aby vybudovat s dítětem důvěrný vztah protože tím pro ně vytvoříte bezpečný prostor, kde mohou prozkoumat své obavy a růst.

Chcete-li podpořit stydlivé a/nebo nejisté dítě, může být užitečné začít tím, že stanovení realistických cílů .

To může zahrnovat rozdělení požadovaného chování na menší splnitelné úkoly, jako je představení se vrstevníkům na hřišti nebo zapojení se do skupinových aktivit.

Validujte pocity dítěte , chápejte, že je to pro ně těžké, ale také jim ukažte, že jsou schopny své obavy překonat.

Povzbuzujte své dítě k riskování , i když to znamená, že se dopustí chyb. Dejte jim najevo, že je v pořádku dělat chyby, protože je to součást procesu učení.

Přečtěte si také  4 věci, kterých se vyvarujte, když se vaše dítě bojí !

Nakonec poskytněte dítěti pozitivní posílení, když úspěšně riskuje a dosáhne svého cíle.

Výuka dovedností pro řešení problémů

Klíčovou složkou pomoci plachým a / nebo nejistým dětem rozvíjet odolnost a odvahu je naučit je dovednosti řešit problémy.

Patří mezi ně rozdělení problémů na menší, lépe zvládnutelné části. , pochopení příčiny problému, zvážení různých řešení a vyhodnocení výsledků každého potenciálního řešení.

Je důležité poskytovat vedení a podporu a zároveň umožnit dětem převzít odpovědnost za proces řešení problému.

Kromě toho, budování odvahy je zásadní, aby jim pomohla cítit se sebejistě ve svých schopnostech řešit problémy a samostatně se rozhodovat.

Modelování technik řešení problémů může být skvělým způsobem, jak dítěti ukázat, jak to funguje v praxi. Můžete jim také nabídnout pozitivní posílení, když úspěšně splní úkol nebo učiní rozhodnutí.

Podporování pozitivní samomluvy

Pozitivní samomluva může být mocným nástrojem, pokud jde o pomoc plachým nebo nejistým dětem. Jako rodič můžete své dítě povzbudit, aby se zaměřilo na pozitivní aspekty sebe sama a svých schopností.

Přečtěte si také  5 triků, jak se vyhnout příšerám pod postelí: Vezměte strach svého dítěte vážně!

Pokud se například vaše dítě necítí jistě při prezentaci před třídou, můžete mu pomoci vypracovat několik pozitivních prohlášení, kterými si bude připomínat své silné stránky. .

Vštípením těchto pozitivních afirmací bude vaše dítě s větší pravděpodobností vnímat sebe sama v pozitivnějším světle.

Kromě toho, můžete také pomoci dítěti rozpoznat, kdy dosáhlo něčeho obtížného, a povzbudit ho, aby se za své úspěchy odměnilo. , i když výsledek nemusel být takový, jaký očekávalo.

Pokud jste si tento článek přečetli a líbil se vám, pomozte jej rozšířit sdílením se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích nebo e-mailem.

Šířením informací o našich webových stránkách můžeme i nadále oslovovat více lidí a rozšiřovat naši komunitu. Sdílení našich článků je pro nás důležitým způsobem, jak šířit užitečné informace a oslovit více lidí, kteří budou mít z našeho obsahu prospěch.

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!