Início » Zprávy » Test IQ: Kolik je 9 + 3? Správnou odpovědí na tuto otázku prokážete, že máte dobrou matematickou logiku.

Test IQ: Kolik je 9 + 3? Správnou odpovědí na tuto otázku prokážete, že máte dobrou matematickou logiku.

Mezi mozkové problémy matematické logické hádanky jsou bezpochyby nejčastější. Jsou preferovány proto, že skutečně testují inteligenci tím, že prověřují logiku, vynalézavost a reflexy člověka.

Chcete změřit svůj důvtip nebo jednoduše udržet mozek aktivní během přestávek? Tato mentální cvičení jsou určena právě vám!

Vizuální test: „Jaká je odpověď na poslední rovnici?“

Než začnete tento IQ test, musíte se soustředit. A to i v případě, že tento test Trvá jen několik sekund, takže pro jeho vyřešení je vždy důležitý dobrý stav mysli. Jste připraveni? Nyní si můžete přečíst následující pokyny.

Níže máte vlevo tři rovnice a vpravo jednu nevyřešenou rovnici. Jestliže 3 + 2 = 10, 5 + 3 = 16 a 6 + 4 = 20, pak platí, že Kolik by muselo být 9 + 3?

© legrisou.fr

Máte 20 sekund na to, abyste našli pravidlo a logiku použitou ve 3 rovnicích vlevo k vyřešení rovnice vpravo. Budete schopni přemýšlet nad rámec základních pravidel aritmetiky? Dokažte to hned!

Přečtěte si také  Zvětšete místnost: použijte optické efekty!

IQ test: správná odpověď

Je čas odhalit řešení této velmi náročné hádanky. Ověřte si svůj postřeh porovnáním odpovědi níže.

Řešení

Odpověď, kterou jste museli najít, je 24 , 9 + 3 = 24. Jak se k němu dostanete? Matematická logika, kterou je třeba dodržet, byla : A + B = C = C + C = vaše odpověď . Nepochopili jste to? Zde jsou podrobnosti s čísly:

3 + 2 = 5 a 5 + 5 = 10, takže 3 + 2 = 10.

5 + 3 = 8 a 8 + 8 = 16, takže 5 + 3 = 16.

6 + 4 = 10 a 10 + 10 = 20.

Nakonec s rovnicí vpravo získáte: 9 + 3 = 12 a 12 + 12 = 24. Z toho plyne konečný výsledek: 9 + 3 = 24.

© legrisou.fr

Gratulujeme, pokud se vám podařilo vyřešit tento IQ test včas. Jste skutečný matematický génius! Pokud se vám nepodařilo najít správnou odpověď, nezoufejte. Tímto testem jste si již stimulovali mozek a procvičili matematickou logiku.

Chcete-li dále rozvíjet své matematické dovednosti, vybírejte si i nadále tyto typy mentálních cvičení, které budete procvičovat ve volném čase.

Přečtěte si také  zdravější varianta klasické oblíbené snídaně s nulovým obsahem oleje pro požitek bez viny!

Neváhejte se o tuto mozkovou výzvu podělit s přáteli a rodinou. Myslíte si, že se jim podaří tento test vyřešit včas? Pokud ne, povzbuďte je, aby si své IQ dovednosti procvičili s vámi!

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!