Início » Životní styl » Vyhněte se těmto 5 konverzačním katastrofám: přejděte na plynulé rozhovory a přeskočte trapasy

Vyhněte se těmto 5 konverzačním katastrofám: přejděte na plynulé rozhovory a přeskočte trapasy

Přistihli jste se někdy, že máte svázaný jazyk, nebo ještě hůř, šlapete do úst, uprostřed konverzace? Všichni jsme tam byli, ne? Je to boj s nevyhnutelnými konverzačními katastrofami které promění rozkošný rozhovor v trapný debakl.

Tento jev není tak vzácný, jak byste si mohli myslet, a může se odhalit v různých podobách – v těch děsivých a trapných okamžicích, kdy si přejete, abyste mohli vrátit čas a něco neříkat, nebo možná v případech, kdy konverzace prostě nevysvětlitelně vyschne.

Vezměte si tento účet od Jima, 28letého grafického designéra. Byl jsem na networkingové akci a snažil jsem se udělat dobrý dojem. Mluvil jsem s potenciálním klientem a myslel jsem si, že to jde docela dobře, začíná.

Najednou jsem si uvědomil, že jsem si spletl jméno jeho společnosti – nejen trochu špatně, ale úplně špatně. Nadšeně jsem diskutoval o tom, jak moc obdivuji úplně jinou společnost. Ten výraz v jeho tváři…chtěla jsem, aby mě pohltila zem.

V reakci na Jimův příběh je to snadné vidět jak k takovému neštěstí může dojít . Když se snažíme udělat dobrý dojem nebo nejsme 100% obeznámeni s detaily, chyby mohou vyklouznout dříve, než je máme šanci odfiltrovat. Je to také dobrá připomínka důležitosti pečlivého výzkumu před vstupem do důležitých konverzací, zejména v profesionálních situacích.

Přečtěte si také  Odhalte svou brilantnost: 8 známek, že jste chytřejší, než si myslíte, navzdory pochybám o sobě

Rozpoznání známek potenciálních konverzačních katastrof vám může pomoci se jim úplně vyhnout nebo je hladce procházet, když k nim dojde. Na co byste si tedy měli dávat pozor?

Vyhněte se těmto 5 konverzačním katastrofám: přejděte na plynulé rozhovory a přeskočte trapasy© Nespolehlivizakaznici.cz

1. Předpokládat příliš mnoho

Udělali jste někdy ukvapené závěry o tom, co kdo znamená, než měli možnost dokončit větu? Všichni jsme vinni tím, že to příležitostně děláme. Ale pamatuj, domněnky mohou vést k nedorozuměním . Vždy dovolte druhé osobě, aby domluvila, než odpovíte – konverzace tak bude plynulá a zabráníte případnému zmatku.

Nedorozumění způsobená domněnkami může vést k poruchám komunikace a napjatým vztahům. Pokud si uděláte čas na aktivní naslouchání a hledání vysvětlení, může to vést k efektivnější a harmoničtější konverzaci.

2. Dominující konverzaci

Přistihli jste se někdy, že mluvíte bez přestání a stěží dáváte tomu druhému šanci říct slovo? Stává se to těm nejlepším z nás! Ale jednostranné rozhovory mohou být nudné . Dejte si záležet na pokládání otevřených otázek a povzbuzujte ostatní, aby sdíleli své myšlenky.

Přečtěte si také  10 nepopiratelných příznaků, že váš vztah se vytratil a vy jste bez lásky (ale příliš se bojíte to přiznat)

Dominantní konverzace může způsobit, že se ostatní budou cítit nevyslyšeni a nedoceněni. Podpora vyváženého dialogu, kde mají obě strany příležitost se vyjádřit, vytváří poutavější a zábavnější interakce.

3. Být přehnaně negativní

Pořád si na něco stěžovat? Nikoho nebaví neustálé klesání. Špetka pozitivity může hodně zpříjemnit konverzaci. Pamatovat si, optimismus je nakažlivý!

Důsledná negativita může vysát energii z rozhovoru a utlumit náladu. Pěstování pozitivního přístupu a zaměření na konstruktivní témata může vytvořit povznášející a zábavnější interakci pro všechny zúčastněné.

4. Odhození hranic

Položili jste někdy otázky, které byly příliš osobní? Hranice existují z nějakého důvodu a je důležité je respektovat. Chraňte soukromí ostatních a zdržet se nevhodných otázek.

Nerespektování osobních hranic může způsobit, že se ostatní budou cítit nepříjemně a narušit jejich soukromí. Respektování hranic prokazuje citlivost a ohleduplnost ve vašich interakcích, podporuje důvěru a respekt.

Přečtěte si také  Odemkněte štěstí: 10 překvapivých vlastností, které se často vyskytují u naplněných jedinců

5. Nepozorně naslouchat

Přistihli jste se někdy, že se uprostřed konverzace vymezujete? Je důležité plně se zapojit, když s vámi někdo mluví. Aktivní poslouchání projevuje respekt a zájem o to, co druhá osoba sdílí.

Nepozorné naslouchání může vyjadřovat nezájem a vést k nedorozuměním. Cvičení aktivního naslouchání udržováním očního kontaktu, přikyvováním a kladením doplňujících otázek může zlepšit komunikaci a posílit spojení s ostatními.

@askvinh

Nepříjemné konverzace se stávají kvůli TOHLE… Naučte se, jak ovládnout umění konverzačních vláken, a otevře se vám smysluplnější spojení!

♬ originální zvuk – Vinh Giang

Všichni máme své konverzační faux pas momenty. A i když je pravda, že praxe dělá mistra, pochopení těchto běžných konverzačních ne-ne nám může pomoci vyhnout se zbytečným trapnostem. Tak se zapojme, poslouchejme a mluvme a pamatujme si, co moje stará babička říkala, Komunikujte opatrně!

Upozornění: Tento článek má pouze informativní charakter a není určen k nahrazení odborného poradenství.

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!