Início » Zahrada » Zjistěte, co vysadit na zeleninové zahradě v září!

Zjistěte, co vysadit na zeleninové zahradě v září!

V září, zahrádkáři připravují své zahrady na zimu. Je čas zasít některé druhy zeleniny a sázet . semen, abyste si zajistili bohatou úrodu a čerstvou zeleninu po celý rok. V tomto článku nabízíme několik tipů co zasít v září na zeleninové zahradě, abyste se mohli těšit z bohaté a pestré úrody! Podívejte se na tuto publikaci na Instagramu

Co zasít v září?

Září je ideální měsíc pro výsadbu zeleniny. V tomto období lze vysévat mnoho odrůd, které lze sklízet až do pozdního podzimu a začátku zimy. Patří mezi ně zelí, fazole, pórek a mrkev, ale pro dosažení nejlepších výsledků je důležité vědět, kdy zeleninu vysévat. Půda by měla být obohacena o organickou hmotu. Půdu je třeba hluboce obrátit a odstranit plevel. Kromě toho je třeba zajistit, aby klimatické podmínky byly pro pěstování zeleniny příznivé: teploty by neměly být ani příliš vysoké, ani příliš nízké a půda by měla být udržována vlhká, ale ne přemokřená.

Přečtěte si také  Zkroťte zelené zvíře s Allure

Kdy vysévat zeleninu?

Výsev zeleniny v září je dobrý nápad, protože tehdy začíná sezóna výsadby. Dny se ochlazují, ale stále jsou dostatečně teplé na to, aby zelenina vyklíčila a rostla. V této době lze vysévat hrášek, ředkvičky, fazole, celer a květák, ale . jiné druhy zeleniny, jako jsou rajčata, okurky, papriky a cukety, se v září pěstují obtížněji, protože ke svému růstu potřebují vyšší teploty. Dále můžete vysévat odrůdy zeleniny, které se dobře udržují, jako je mrkev, tuřín, cibule a řepa. Jakmile je výsadba připravena, musíte se ujistit, že je půda dobře připravena. Budete také je třeba sledovat počasí a pro výsev semen zvolit slunečný den. Ideální klimatické podmínky jsou teplota mezi 15 a 25 °C a relativní vlhkost vzduchu pod 70 %. Tak budou mít vaše semena při večerním poklesu teplot šanci přes noc vyklíčit. Šance na úspěch vaší výsadby pak bude větší.

Přečtěte si také  Tajemství fitness prostřednictvím zahradnictví

Jak připravit půdu?

Před výsevem zeleniny je třeba řádně připravit půdu. K tomu je třeba pracovat půdu důkladně. To zahrnuje odstranění plevele a přidání přírodního nebo chemického hnojiva v závislosti na typu půdy. Nakonec, po odstranění všech kamenů, je třeba půdu zorat . Tímto procesem se půda provzdušní, zkypří a usnadní se správný růst zeleniny. Dalším krokem je zajistit správnou velikost záhonů a brázd. To lze provést pomocí vodováhy , a nůž , a postroj , atd. Brázdy by měly být rozmístěné a rovné. Po dokončení prací je důležité půdu před výsadbou zeleniny dobře zalít. To lze provést pomocí :

  • Zahradní hadice s nastavitelnou tryskou;
  • Konve na zalévání pro malé plochy;
  • Automatický zavlažovací systém .

Jaké jsou ideální klimatické podmínky?

Zelenina je velmi citlivá na klimatické výkyvy, proto je důležité zvolit správné období pro výsev. Ve skutečnosti, podzimní teploty jsou pro jejich růst příznivější, protože jsou mírnější a méně horké, a toto období se vyznačuje vydatnými srážkami , které zajišťují dobré rozložení živin v půdě a její dostatečnou hydrataci. Je však důležité bedlivě sledovat počasí, protože některé plodiny nesnášejí nadbytek vody nebo extrémní teploty. Výsev zeleniny v září zajistí bohatou úrodu na podzim a v zimě. Tam je mnoho druhů zeleniny, které lze pěstovat a pro každou chuť něco vhodného. Při výběru správné zeleniny k výsevu je důležité zohlednit půdu, klimatické podmínky a roční období, takže plánování je pro úspěch zahrádkáře nezbytné. V každém případě se při troše trpělivosti a úsilí můžete těšit z chutné úrody, kterou budete konzumovat po celý podzim a zimu.

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!