Início » Rodičovství » Zklidnění strachu: Jak pomoci dítěti, které se během filmu bálo, a vyhnout se nočním můrám?

Zklidnění strachu: Jak pomoci dítěti, které se během filmu bálo, a vyhnout se nočním můrám?

Je přirozené, že se děti bojí některých scén ve filmu, ale jak jim pomoci překonat tento strach a zabránit nočním můrám?

Dobrou zprávou je, že existuje několik jednoduchých strategií, které mohou vašemu dítěti pomoci cítit se lépe a vrátit se k obvyklému spánkovému režimu.

Odvedení jeho pozornosti

Při uklidňování dítěte, které bylo během filmu vyděšeno, je důležité, abyste pomoci mu odvést pozornost od děsivého obsahu.

Dobrým prvním krokem je mluvit s nimi o něčem pozitivním a povznášejícím.

Může to být něco z jejich vlastního života – například nadcházející aktivita, oblíbená hračka nebo zábavná vzpomínka s rodinou – nebo něco mimo jejich vlastní zkušenosti – například zajímavý fakt nebo příběh.

Cílem je pomoci jim zapomenout na děsivý film a připomenout si, že svět může být bezpečné a vzrušující místo.

Přečtěte si také  10 dětských jmen inspirovaných slavnými umělci

Bližší seznámení s filmem

Prozkoumání natáčení filmu může být skvělým způsobem, jak pomoci dítěti, které se filmu bálo.

Může jim pomoci lépe porozumět tomu, co viděli , a ukázat jim, že za tím stojí skuteční lidé.

Sledování making-of s vaším dítětem může také pomoci ujistit je, že nic z toho, co viděly, nebylo skutečné.

Znalost dalších informací o filmu může být skvělým způsobem, jak jim pomoci vyrovnat se s případným strachem nebo úzkostí, kterou pocítily.

Pomoc dětem, které vyděsil film

Někdy může být obtížné vědět, co dělat, když dítě vyděsí něco, co vidělo ve filmu.

Nejlepší je s nimi otevřeně a upřímně mluvit o tom, co se stalo. Zeptejte se jich, co je vyděsilo, a ujistěte se, že vědí, že chápete, jak se cítí.

Ujistěte je, že situace není skutečná a že jsou v naprostém bezpečí. Nakonec je povzbuďte, aby o svém strachu mluvily, aby ho mohly překonat a nechat ho odeznít.

Přečtěte si také  4 věci, kterých se vyvarujte, když se vaše dítě bojí !

Podpora pozitivního režimu před spaním

Poté, co se dítě během filmu vyděsí, je důležité ho uklidnit a pomoci mu, aby se cítilo bezpečně. Jedním z praktických kroků, které můžete učinit, je dodržovat jejich obvyklý režim před spaním.

Dát dítěti teplou koupel, přečíst mu pohádku a přitulit se k němu může pomoci uklidnit jeho mysl i tělo před spaním. Může být také užitečné nastavit tón noci tím, že před spaním budete mluvit o něčem pozitivním nebo zábavném.

Snažte se vytvořit pro dítě klidnou atmosféru a dejte mu najevo, že je v bezpečí.

Pokud se vám tento článek líbil, proč se o něj nepodělit se svými přáteli a rodinou? Můžete to snadno udělat kliknutím na tlačítka sociálních médií v dolní části stránky.

Nebo jim ho můžete dokonce poslat e-mailem, aby si ho mohli přečíst také. Šiřme tuto informaci dál a seznamme všechny s tímto skvělým obsahem!

Radek Dobrovolny
Skriven av : Radek Dobrovolny
Radek Dobrovolny je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!